Pressemeldungen

Vienna Insurance Group Stojí Na Pevných Základech

Kontinuita v čele koncernu je zárukou stability

Dr. Peter Hagen vystřídá Dr. Güntera Geyera

Poprvé uděleny ceny „Günter Geyer Awards za sociální angažovanost“ s celkovou dotací 100 000 EUR

Při příležitosti změny v čele koncernu Vienna Insurance Group AG Wiener Versicherung Gruppe se v pátek 25. května uskutečnila slavnost ve vídeňském Austria Centru. Na pozvání generálního ředitele Dr. Güntera Geyera a zástupce generálního ředitele Dr. Petera Hagena se do Vídně sjelo přibližně 1200 vedoucích pracovníků koncernu z 25 zemí.

Vienna Insurance Group s novým představenstvem na pevných základech
Dr. Peter Hagen převezme od 1. června jako generální ředitel od Dr. Güntera Geyera funkci předsedy představenstva Vienna Insurance Group. Generální ředitel Dr. Geyer opouští funkci po jedenácti úspěšných letech v čele koncernu a v budoucnu se bude jako předseda představenstva hlavního akcionáře Wiener Städtische Versicherungsverein zabývat zásadními strategickými otázkami jakož i kulturními a sociálními aktivitami koncernu.

„Vienna Insurance Group stojí na pevných základech, které jsme vybudovali společně jako silný tím díky odvážnému a současně obezřelému řízení. Jsem přesvědčen, že Dr. Hagen bude na základě svých zkušeností a rozhodnosti určovat budoucnost celého koncernu stejně důsledně a nadále úspěšně. Díky mimořádnému nasazení a vysoké výkonnosti našich pracovníků setrvá Vienna Insurance Group dále v čele pojišťovacích trhů střední a východní Evropy“, zdůrazňuje Dr. Günter Geyer pokračování koncernové strategie.

Dr. Günter Geyer, 68
, nastoupil v roce 1974 do tehdejší společnosti Wiener Städtische Versicherung a byl v roce 1988 povolán do představenstva. Od 1. července 2001 určoval jako generální ředitel a předseda představenstva rozvoj a expanzi koncernu. Pod jeho vedením se Vienna Insurance Group stala předním pojišťovacím koncernem Rakouska i celé střední a východní Evropy. Objem pojistného koncernu se za toto období ztrojnásobil, počet pracovníků se zvýšil na více než dvojnásobek a zisk koncernu stoupl ze zhruba 21 milionů EUR na přibližně 560 milionů EUR.

Dr. Peter Hagen, 52
, nastoupil do koncernu v roce 1989 a od července 2004 je členem představenstva Vienna Insurance Group, od roku 2009 ve funkci zástupce generálního ředitele. V Rakousku a zemích střední a východní Evropy získal v rámci top managementu bohaté zkušenosti v různých oblastech činnosti. Jako člen představenstva významně přispěl k úspěšnému rozvoji obchodní činnosti na Slovensku a v České republice. Kromě toho vedl jako generální ředitel od jejího založení až do roku 2011 koncernovou zajišťovnu VIG Re v Praze.

Představenstvo Vienna Insurance Group bude mít od 1. června 2012 toto složení:

Dr. Peter Hagen, předseda představenstva (CEO), generální ředitel
Dr. Franz Kosyna, zástupce generálního ředitele
Dr. Martin Simhandl, CFO
Franz Fuchs
Mag. Peter Höfinger

Z podnětu Dr. Güntera Geyera se v roce 2011 uskutečnil v různých zemích střední a východní Evropy první „VIG Social Active Day“. Byl to významný signál široké sociální angažovanosti koncernu. Pracovníci koncernových společností dostali možnost věnovat jeden pracovní den ročně bezplatné činnosti pro některou ze sociálních organizací.

Poprvé uděleny ceny „Günter Geyer Awards za sociální angažovanost“
Jako ocenění tohoto sociálního postoje a iniciativy Dr. Geyera byla rozhodnutím dozorčí rady Wiener Städtische Versicherungsverein, hlavního akcionáře Vienna Insurance Group, založena cena za sociální angažovanost, nesoucí jméno jejího iniciátora. V rámci slavnosti pro řídící pracovníky byly ceny „Günter Geyer Awards za sociální angažovanost“ odevzdány poprvé. Odměna v celkové výši 100 000 EUR je účelově vázána, aby umožnila koncernovým společnostem Vienna Insurance Group podporu dalších sociálních aktivit.

Jsem nadšen, že první „Social Active Day“ uvedl do života svým nadšením a elánem tak vysoký počet našich pracovníků, kteří se s velkým úsilím zúčastnili projektu. Wiener Städtische Versicherungsverein toto nasazení každý rok odmění cenami v celkové výši 100 000 EUR. Mám radost, že takto můžeme podpořit mnoho dalších sociálních aktivit. Velká sociální angažovanost a zodpovědnost jsou totiž významnými hodnotami naší podnikové kultury“, vyjádřil své potěšení Dr. Günter Geyer.

1. místo: Kooperativa, Česká republika – „Pomocné tlapky“
Prví místo – spojené s odměnou 50 000 EUR – získala česká koncernová společnost Kooperativa za podporu organizace „Pomocné tlapky“. Cenu převzal generální ředitel Kooperativy Ing. Martin Diviš, MBA. „Pomocné tlapky“ provádějí výcvik asistenčních psů pro zdravotně postižené osoby. Psi pomáhají postiženým v situacích, které z důvodu zdravotního hendikepu nezvládnou samy. Navíc přebírají roli partnera v každodenním životě.

2. místo: Union Biztosító, Maďarsko – „Bátor Tábor“
Generální ředitel Gábor Lehel vyjádřil jménem maďarské koncernové společnosti Union Biztosító radost z druhého místa a 30 000 EUR za „Bátor Tábor“. „Tábor odvážných“ nabízí chronicky nemocným dětem bezplatný pobyt v letním táboře, spojený s cílenou zážitkovou terapii. Pracovníci pojišťovny Union Bíztosíto již několik let podporují Bátor Tábor tím, že areál kempu pro děti zatraktivňují restaurátorskými pracemi a zahradnickými úpravami.

3. místo: Helios, Chorvatsko – Dětský domov Sv. Terezy
Třetí ocenění putovalo do Chorvatska do společnosti Helios. Dr. Geyer odevzdal generálnímu řediteli Heliosu Dr. Walteru Leonhartsbergerovi-Schrottovi odměnu ve výši 20 000 EUR za projekt dětského domova Sv. Terezy. Domov sv. Terezy, provozovaný řeholnicemi karmelitánského řádu, pečuje o opuštěné děti. Řeholnice poskytují dětem bezpečný domov a rodinné zázemí.